Postovani, pre 5 godina ustanovljena mi je hipertireoza koja je sanirana nakon godin dana. Sada ponovo imam problem sa hipertireozom (ubrzan puls, povecan apetit, toplota, svrab koze, tremor.) . Pijem lek tijamazol. Imam devojcicu i zelel bih imati jos dece. Interesuje me treeba li operisati stitnu zlezdu, odstraniti deo ili odstraniti u potpunosti. Takodje me zanima da li neke namirnice treba da izbegavam u ishrani, da li neke treba vise da koristim? Ubnapred hvala!

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Ukoliko se medikamentoznom terapijom ne postigne izlečenje štitaste žlezde i mora da se ponovo krene sa terapijom potrebno je razmisliti o drugim načinima lečenja hipertireoze kao što su terapijska doza j131 i hirurška intervencija. Do potpunog izlečenja ne treba razmišljati o trudnoći. Nema posebnih saveta vezano za ishranu.
      ass. Dr milena velojić golubović