Imam problem već šest godina imam neredovan ciklus i samo sam imala uz pomoć lekova. (dijane 35 i ženamin) . Sad sam na terapiji gluformina i imam 68 kg, i visoka 165cm dalje nemam ciklus biće dve godine u febroaru. Imam pojačanu maljavost i stalno osećam glad. Nepušim ne pijem alkohol i gazirane sokove. Doktori sa kcs beograd (endokrinologije) kažu da je od debljine sve to. Želela bi da čujem mišljenje dr edite stokić edokrinologa vojvodine novi sad.

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Na žalost prof. Stokić ne odgovara na pitanja u okviru ovog sajta. Kako je u terapiju uveden metformin verovatno se radi o sindromu policističnih jajnika. Potrebno je detaljno ispitivanje od strane endokrinologa i ginekologa. Sigurno je da bi regulacija telesne težine imala pozitivne efekte na vaše stanje.
      ass. Dr milena velojić golubović