Poštovani, molila bih va da mi procitate rezultate i ako je moguc da me uputite kom lekaru da se javim. Rat sa šećerom vodim dugo, 10 godina, ali ga nikada nism smatrala ozbiljnim. Ali sada se javljaju problemi u očima, brzo gubim vid, i druge propratne promene koje donosi šećer. Želim da naglasim da sam 2000. G. Imala uvećenu glavu pankreasa i da sam to sanirala dijetama i lekovima, ali sam se kasnije opustila i narednih 4 godina sam pod bikvalnim savakodnevnim stresom, koji mi ponekad i zaslep. Trenutno pijem tablete koje mi je prepisao psihijatar: zoloft, lorozepan, remeron, sulpirid i monopril, a za šećer glufamin od 1000 ujutru i uveče. Juče sam dala na analizu šećer i sledeći je k-hba1c -6. 84 hba1c - 51. 26 gluc u 7h - 10. 8 gluc u 17h 9, 7unapred zahvalna tijana

    Odgovoreno: 09. 01. 2010.
    • Poštovana,
      Cilj u terapiji šećerne bolesti je dobra glikoregulacija, a to vrednosti pre obroka do 5. 5mmol/l i nakon obroka do 7. 5mmol/l. Ne možete biti zadovoljni vrednostima šećera u krvi, mada su vrednosti hba1c u redu. Možda je potrebno uz gluformin dodati još neki lek u terapiji šećerne bolesti. Dobra glikoregulacija je jedini način borbe protiv hroničnih komplikacija kao što su promene na krvnim sudovima očiju, srca, bubrega.
      ass. Dr milena velojić golubović