Pitanje za endokrinologa, nalaz uz stitne zlezde, stitasta zlezda difuzno nehomogene ehostrukture sa znacima septacije i pseudonodulacije pojacane vaskularizacije najveci pseudonodus loboistmicno levo 10 mm obostrano na vratu nema znaka pat lgl. Hormonski status ria tt3 - 2, 4. Ria tt4-110. Irma tsh -0, 01. Ria tg-34. Ria tg at-1-157. Sta treba sledece preduzeti i sta znaci povecan hormon tg at. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 12. 2009.
    • Poštovana, da li biste mogli da mi protumačite izveštaj doktora specijaliste-ultrazvučni pregled regije vrata. Štitasta žlezda je graničnih dimenzija, difuzno nehomogena, ehoheterogena, uredne vaskularizacije, neravnih kontura, obostrano polinodozno izmenjena, nodusima različite veličine i ehokarakteristika, od kojih su neki i koloidno degenerisani sa znacima peri i intranodalne vaskularizacije. Paraštitaste žlezde se ne uočavaju na tipičnim lokalizacijama. Obe paratiroidne i submandibularne žlezde su uredne ehomorfologije. Na vratu, obostrano, uz krvne sudove se uočavaju uvećani pojedinačni lgl, vaskularizovani, desno oko 20*8mm, a levo doko 16mm i 11 mm. Ovo je sve stručna terminologija i ja ovde ne rezumem ništa. Unapred zahvalna!