Poštovana, juče sam na ultrazvučnom pregledu dobila sledeći nalaz: levi režanj dim. 21, 1*19, 2*43, 8mm, istmus levo 1, 5mm, desno 1, 8mm, desni režanj 14, 6*16, 0*28, 5mm ceo levi režanj ispunjen velikim solidnim lako hipoehogenim nodusom promera 19, 3*17, 2mm. Postoji pojačan cd signal perinodalno. Dg: struma nodosa l. Sin. Žeuthireosis. Molim vas da mi pojednostavite i objasnite dijagnozu i nalaz. Srdačan pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nodusi štitaste žlezde su relativno česti kod žena i ukoliko su vrednosti hormona u granicama normale nema potrebe i mogućnosti za njihovim lečenjem. Ukoliko svojom veličinom stvaraju probleme ili postoji sumnja na malignitet, koji je prilično redak, jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Dotle ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović