Imam 25 godina i imam problem o kojoj zaista ne zelim da pricam, naime vec skoro 2 godine, imam dlake oko bradavice, i malo pojacanu maljavost na preponama, nisam radila nikakve hormonkse analize dok ostale analize sto si tice krvne slike, gvozda su sasvim u redu, da umalo da zaboravim da napomenem da imam i opadanje kose i to najvise u frontalnom delu, molim vas da mi odogovorite sta trebam da uradim, , znam da ovo nije normalno, jako se plasim. Bila sam kod ginekologa odmah kad je ovo i zapocelo i dala mi je dianin 36, koristila sam samo jednu kutiju, ali osim zakasnele menstruacije sledeceg meseca cak 10 dana, nije imalo drugogo efekta, a zadnjih meseci menstuacije mi dolaze sve ranije, ranije ama bas nikad nisam imala nikakvih problema, znala sam tacno kad cu da dobijem sledecu menstuaciju. Unapred zahvaljujem, jako uplasena.

    Odgovoreno: 26. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pojačana maljavost kod žena je relativno česta u našem podneblju i u najvećem broju slučajeva nije praćena endokrinološkim poremećajima. Ukoliko ima potrebe za terapijom uglavnom se koriste tbl. Diane koje ste i vi dobili ali upotreba leka mora trajati duže, mesecima da bi se primetilo njegovo dejstvo. Kako je on ujedno i kontraceptiv rado se koristi u našim uslovima. Ukoliko vaš lekar smatra da ima razloga za sumnju na neki ozbiljniji poremećaj potrebno je uraditi analize hormona nadbubrežne žlezde, pollnih žlezdi i hipofize
      ass. Dr milena velojić golubović