Vrednost insulina mi je manja od 2. Imam 2 benigna cvora na stitnoj zljezdi. Pritisak u poslednje vreme i pored lekova ne pada ispod 150 sa 103. Koji je prirodan nacin lecenja najbolji?

    Odgovoreno: 25. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko su vrednosti šećera u krvi u granicama normalnih vrednosti, osim zdrave ishrane, regulacije telesne težine i fizičke aktivnosti nje potrebna terapija lekovima. Takođe za noduse štitaste žlezde uz njenu normalnu funkciju nema mogućnosti lečenja. Ukoliko svojom veličinom stvaraju tegobe jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Uz obaveznu terapiju popvišenog krvnog pritiska lekovima potrebna je i odgovarajuća dijeta sa manje soli i takođe regulacija telesne težina i fizička aktivnost.
      ass. Dr milena velojić golubović