Mojata diagnoza e struma nodoza edniot lobus e homogen a drugiot nehomogen. Hormonite mi se na granicata na normalni no doktorot sovetuva operacija vednas! Biopsijata pokaza benigni cvorcinja. Dali e neophodno vednas da se operira zlezdata ili moze da pocekam? Pozdrav

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Hirurška intervencija je jedino definitivno rešenje za noduse štitaste žlezde. Odluka pre svega zavisi o veličini nodusa, smetnjama koje oni stvaraju svojom veličinom, vašom željom da rešite problem i eventualnom sumnjom na postojanje malignih promena. Dotle ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović.