Analizom krvi utvrdjeno je da mi je tsh 5. 33 dakle uvecan, a ft3 iznosi 6, 79 takodje uvecan, ocekujem analizu anri tsh receptora. . . Mene zanima iz prilozenih informacije koliki su izgledi da idem na operaciju i dali se lekovima moze uspesno izleciti ovo uvecanje hormona. . .

    Odgovoreno: 21. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Ne mogu biti uvećane vrednosti i tsh i ft3. Hirurško lečenje se sprovodi kod velikog uvećanja štitaste žlezde, postojanja velikih nodusa i kada se lekovima ne postigne izlečenje povećane funkcije štitaste žlezde. Na osnovu navedenih podataka ne može se reći dali vam je potrebna bilo kakva terapija. Ponovite analize ft4 i tsh i ultrazvučni pregled
      ass. Dr milena velojić golubović.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #48627

    • autor pitanja 22. 12. 2009.

      Iz tog razloga vam sam se i obratio sa pitanjem kakav ishod moze biti jer je i endokrinolog rekao da je nemoguce da mi i tsh i ft3 uvecan no sada sam dobio analizu anti tsh receptora na kojoj je pisalo ovo. . . . . . . . . . . . . . . . 1. 1<1. 3 sta god to znacilo