Pitanje za endokrinologa: postovani, moji nalazi za stitnu zlezdu su: t3-1, 6; ft4-16; tsh-2, 54; tg-at-1: 300; a-tpo-2822. Ultrazvucni pregled je pokazao sledece: -zlezda uobicajenog oblika i polozaja u celini simetricno uvecana, prati pokrete vratnih organa. Tkivo je heteroehogeno; -u desnom reznju apialno (?) , nepravilno, kruzna prema okolini jasno ogranicene i izoehiena promene sa izrazenom rubnom vaskularizacijom-12, 7x11, 9mm -u levom reznju kaudelne (?) promene sa slicnim parametrima-10, 8x15, 2mm. Cdfi++, dg: struma diff gr ii stepena. Molim za vase misljenje. . . . . Unapred hvala. . . . .

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #48528

    • Operisana sam od stitne zlezde pijem i dale letrox od 100 pa me interesuje dali smem da pijem tablete za mrsavlenje jel sam posle operacije dobila 30 kg viska pa bi volela da koristim dijet plus tablete dali smem da ih koristim molim odgovor unapret hvala