Sa ukazanim postovanjem vama, želela bih da postavim pitanje vezano za analizu opterećenja na šećer. Želela bih da proverim sadašnje stanje, pošto sam imala ranije hipoglikemiju. A u trudnoći sam bila na dijabetes dijeti. Recite na koju količinu glukoze da idem i na koji interval, da bih uradila test. I da li sa rezultatima mogu vama da se obratim. Hvala.

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Način na koji se izvodi ogt test je propisan i radi se isto u svim zdravstvenim ustanovama. Javite se vašem lekaru radi upućivanja na test. Kako navodite probleme sa hipoglikemijama, potrebno je uraditi produženi ogtt, do pojave simptoma hipoglikemije, uz određivanje vrednosti insulina i c-peptida.
      ass. Dr milena velojić golubović