Postovani gospodine doktore potreban mi je jedan strucan savet. Do svoje 14 godine sam se normalno razvijao bez ikakvih zaostatak i komplikacija, do 14 godine sam bio dosta krupniji i visi od svojih vrsnjaka i odjednom moj rast je u potpunosti stao. Izrastao sam svega 170 cm, sake i stopala i ostali delovi tela su mi ostali isti. Sada imam 19 godina i nista se od tada nije promenilo sem sto sam od tada dobio na tezini. Od vas mi je potrebno strucno misljenje da li ja imam mogucnosti da rastem i jos se razvijam. Jedan detalj sam zaboravio da vam spomenem, a to je da sam od 7 razreda poceo aktivno da se bavim dizanjem tegova i raznih vezba snage. Ako je moguce da mi odgovorite putem maila unapred zahvalan

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Rast u visinu traje do kraja puberteta, otprilike do 18 godina. Nakon toga dolazi do zatvaranja epifiza dugih kostiju i rast više nije moguć. Visina koju navodite sigurno ne spada u mali rast i ne zahteva terapija, a svakako bi ona bila bez efekta u tim godinama.
      ass. Dr milena velojić golubović