Poštovani doktore, moj problem je sledeći: trudnica sam šesti mesec trudnoće i hormoni štitne žlezde mi nisu u redu, t3 je 3. 73; t4 je 128. 6; tsh je 0. 014; ft4 je 11. 15; ft3 je 5. 63; tg je 550. 70. Molim vas da mi odgovorite: da li ovakav hormonalni status može da utiče na moju trudnoću i da li smem da pijem neke lekove koji ne štete plodu? Veoma sam se zabrinula! Unapred hvala!

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti ft4 i ft3 su potpuno u granicama normale, tako da mislim da nema potrebe za brigom i bilo kakvom terapijom. Vrednosti tsh jesu niske, ali moguće je da se radi o laboratorijskoj grešci. Ponovite vrednosti tsh i ft4 za mesec dana, vrednosti ukupnih hormona u trudnoći ne treba raditi.
      ass. Dr milena velojić golubović