Nakon magnetne rezonance mojoj majci je dijagnostikovan tumor na hipofizi. . . . . Pustena je kuci uz lijecenje bromokriptinom. Medjutim od kad je pocela da pije tablete, ima konstantne mucnine. Na kontroli, neurohirurg je rekao da kod njega nema vise potrebe da dolazi. . . Jer je sve u redu. Moje pitanje za vas je. . Da li su ove mucnine normalne i ima li razloga za brigu. Unaprijed zahvalna

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu propisane terapije mogu pretpostaviti da se radi o mikro adenomu hipofize i hipersekreciji prolaktina. Bromokriptin je efikasan lek u smanjivanju vrednosti prolaktina, ali i same veličine tumora. Kod nekih osoba daje mučnine i treblo bi pokušati da se sa što manjom dozom postigne terapijski efekat. Ukoliko tegobe ostaju i nakon smanjenja doze potrebno je promeniti lek. Lečenja traje duže i ne prekidati terapiju bez saveta lekara.
      ass. Dr milena velojić golubović