Postovani, u pitanju je moj tata ima 70 godina i njegov endokrinolog ga je uputio da uradi analizu stitaste zlezde ft4 i tsh, jer i pored redovne terapije i redukovane ishrane secer je malo iznad normale. Inace seceras je zadnjih 15 godina, a pre oko 3 godine je na insulinu. Operisao je 3-uki baj-pas, i pije oko 20 raznih lekova. Rezultati stitaste zlezde su pokazale sledece vrednosti. Ft4 (s) = 6. 19 l 11. 50-22. 70 tsh (s) = 78. 821 h 0. 350-5. 500 molim za vas savet i komentar. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 19. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ako sam dobro shvatila napisane brojke vrednost tsh je 78. 8 i ft4 6. 19. Obe vrednosti jasno govore u prilog smanjenja funkcije štitaste žlezde i potrebe za nadoknadom hormona nekim od preparata l-tiroksina. Obratite se vašem endokrinologa radi propisivanja odgovarajuća terapije.
      ass. Dr milena velojić golubović