Endrokrinolog mi je propisao da pijem tivoral tb. 1/2 ujutro. Dg. Euthyreosis, struma diffusa gl. Thyreoideae. Zadnji nalaz uzv desni rezanj 57x21x18 mm, lijevi 50x23x18, tsh 1, 15, t3 1, 15, t4 71. U porodici sa oceve strane kod vise srodnika bilo je oboljenje struma diffusa, hormoni normalni, a cak i jedan slucaj karcinoma. Struma primjecena jos 2003. I tad sam pila tivorala, ali je bila manja oko 48 mm. Poslije toga se smanjila, da bi se vremenom uvecavala. Za svo vrijeme hormoni su u granici normale. Bolujem jos od dg. Glomerulonephritis membranoproliferativa, insuff. Renalis chr. Grad ii/iii, hypertensio art. (trenutno je pod kontrolom i nema pogorsanja bolesti, pritisak uz lijekove losartic 2x50 mg i hemokvin 2x5 mg 110/70) , mioma uteri subserosum 58 mm, 49 mm i 20 mm - predlozena operacija. Molim da mi odgovorite na pitanje da li je potrebno da uzimam tivoral s obzirom da su hormoni u granici normale. Jedan ljekar mi je to propisao, dok je drugi misljenja da za to nema potrebe. Pored lijekova za pritisak uzimam alpha d3, omega 3, alopurinol 100 mg svaki drugi dan, vitamin e i trenutno sortis -holesterol 6, 6.

    Odgovoreno: 14. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Navedena terapija ne može biti štetna, ali je pitanje koliko će imati efekta na smanjivanje uvećane štitaste žlezde. Ukoliko se za 6 meseci ne vide neki rezultati možete prekinuti sa uzimanjem tivorala. Navedene mere režnjeva štitaste žlezde su praktično u granicama normalnih vrednosti i veličina žlezde uz normalne hormone ne može biti razlog bilo kakvih tegoba.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #47739

    • rados ivana 17. 10. 2014.

      Postovani imala bih jedno pitanje moja dijagnoza je struma diffusa gl. Thyreoidae desni rezanj je velicine 51x14x20mm lijevi 50x14x15mm istmus je 24x4x18mm u donjoj trecini nadena koloidna cista radila sam tsh u 3 mjesecu koji su iznosili 0. 75 i sad u 7 mjesecu su iznosili 1. 24 ima li tko odgovor dal je to u redu