Nalazi stitne zlezde su mi frt4 6, 44, ft3 4, 37, tsh 32, 46, tott3 1, 71, tott4 74. 23, molim vas da mi kazete da li su u redu, mnogo brinem zato sto u skorije vreme planiram trudnocu, imam 33 godine i nemam dece. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 12. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti tsh govore u prilog smanjene funkcije štitaste žlezde koja se motra lečiti preparatima l-tiroksina u dozi koja će se odrediti na osnovu kontrola ft4 i tsh. Obratite se vašem endokrinologu radi određivanja terapije. Hipotireoza može biti razlog za nemogućnost ostajanja u drugom stanju.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #47541

    • Nemam komentar, ali vas pitam da li rezultatfrt4 koji je 6, 33 dobar ili trebam da se obratim endokrinologu, inače imam povišen krvni pritisak i koristim presplol od 100 idijazepam 5mg ujutro i uveče