Postovani, imam 28god, pcos i laku insulinsku rezistenciju. Dobila sam da pijem metformin 3 do 4 meseca, u pocetku dva puta po jednu, a zatim tri puta po jednu. Zanima me da li tako dug period moze da mi steti i da li ima neke interakcuje sa lekovima za glavobolju, gorusicu, ukoliko budem imala potrebe za tim. Zdrava sam i nemam nikakvih tegoba druge prirode. Majka sam decaka od tri godine i zanima me ako ostanem u drugom stanju ima li taj lek losih efekata po plod. Hvala puno unapred.

    Odgovoreno: 12. 12. 2009.

Komentari na pitanje: #47386

    • Postovanje, imam IR srednji stepen, pijem Glukofage 1500, ali se posle mesec dana konzumiranja leka pojavile uzasne glavobolje i lupanje srca. Inace sam i kardiovaskularni bolesnik, pijem Concor, Coprenesu i Vazotal. Od Glukofaza mi se i ubrzava puls pa moram da povecam dozu Concora. Kako da izbegnem glavobolje?