Bolujem od hipertireoze od 2001. Prvo sam bila na favistanu a sada pijem ptu 2x100mg. Imam jake glavobolje, bolove u kostima, gastritis i veliki problem sa kilazom. Da li to moze biti od lekova koje pijem dugo, i molim vas recite mi da li ja smem da se vakcinisem vakcinom protiv sezonskog gripa. I jos nesto da li smem da pijem tablete za mrsavljenje. Trenutni rezultati su mi; t4-152. 2nmoi/l, t3-2. 65nmol/l, tsh-0. 050uiu/ml

    Odgovoreno: 12. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Lečenje hipertireoze lekovima ne bi trebalo da traje duže od dve godine. Ako se za to vreme ne postigne izlečenje sigurno je da se lekovima ne može to uraditi. I dalje nizak tsh potvrđuje ovakvo stanje. Potrebno je uzeti u obzir druge metode lečenja, terapijsku dozu radioaktivnog joda 131 i hiruršku intervenciju.
      ass. Dr milena velojić golubović