Analizom krvi mi je ustanovljena hipotireoza, a na nalazu uz pregleda pise: ". . . Moze odgovarati povecanoj funkciji stitaste z. Ili tireoiditisu". Terapiju za hipotireozu pijem skoro godinu dana, ali me zanima da li je moguce da mi je mozda prava dijagnoza tireoiditis.

    Odgovoreno: 05. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Za vas je bitna procena funkcije štitaste žlezde i ukoliko postoji smanjena funkcija adekvatna nadoknada hormona. Hronični autoimuni tireoiditis je verovatno postojao i bio razlog za nastanak hipotireoze, ali nema mogućnosti za njegovo lečenje već se samo prati funkcija žlezde. Kada se postavi dijagnoza hipotireoze kreće se sa preparatima l-tiroksina koje vi uzimate. Kontrole ft4 i tsh 3-4 puta godišnje radi eventualne korekcije terapije.
      ass. Dr milena velojić golubović