Vec 15 godina imam problem sa hipertireozom, u trudnoci sam pila lek koji je tada proiyvodio '' alkaloid skoplje'' (ne secam se naziva, bilo je to pre 14 godina) posle porodjaja nekoliko godina nisam isla na kontrolu, ali sam pre otprlike 6 god. Pocela sa terapijom lek je '' tiastat''. Interesuje me koliko je preporucljivo piti ovu vrstu leka (mislim vremenski bez prekida) i da li on moze izazvati neke druge poremecaje u organizmu. Sada imam 41 godinu, pored hipertireoze dijagnostikovana mi je i aritmija tako da trenutno pijem i ''ritalmex'' + ''propranolol''.

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Lečenje hipertireoze lekovima ne bi trebalo da traje duže od dve godine. Ako se za to vreme ne postigne stabilna remisija bolesti, odnosno izlečenje neće ni za 15 godina kao kod vas. Moraju se uzeti u obzir druge metode lečenja, terapijska doza j131 i hirurško lečenje.
      ass. Dr milena velojić golubović