Postovani ljekaru, radila sam ultra-zvuk štiljače, otkriveni su mi nodusi, pa mi je moj ljekar rekao da radim hormonske nalaze, koji su mi optimalni, te ima od ljekara preporuku da radim biopsiju. Da li su ti nodusi kritični?

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko su vrednosti hormona u redu nema potrebe i mogućnosti medikamentoznog lečenja nodusa. Jedino rešenje je hirurška intervencija ako svojom veličinom stvaraju probleme. Punkciona biopsija je dobra metoda za procenu nodusa u smilsu postojanja malignih promena u nodusu.
      ass. Dr milena velojić golubović