Imam dijagnozu hronicni tiroiditis, sad bi trebalo da putujem i da radim izvesno vreme na nadmorskoj visini od 3000m - 3500m. Pa me zanima dali to moze da utice na moje zdravstveno stanje vezano za stitnu zlezdu i uopste. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Hronični tireoiditis ne zahteva bilo kakvu terapiju. Terapija se uključuje kada se smanji funkcija štitaste žlezde i postavi dojagnoza hipotireoze. Kontrole hormona ft4 i tsh 1-2 puta godišnje. Dotle bez ikakavih ograničenja u radu i svakodnevnim aktivnostima.
      ass. Dr milena velojić golubović