Poštovani! Molila bih vas da mi pojasnite moju dijagnozu i prognozu bolesti. Naime na štitnoj žlezdi se obostrano jasno vide ograničeni izoehogeni nodusi, desno veličine 6mm a levo 11 mm. Istmus nije proširen, homogene ehostrukture, a oba režnja su pravilnog oblika i veličine, homogene ehostrukture. Tsh je 5. 37, t4 140. 6 a t3je 1. 76. Da li je to opasno i da li je samo pitanje vremena -operacija? Pijem 5 god. Eutyrox od 25mg, gojazna sam i imam hirzutizam. Da li je operacija opasna i koliki je oporavak i posledice zbog operacije? Zahvaljujem se na odgovoru unapred.

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Nije mi jasno zašto pijete lek, da li je postavlčjena dijagnoza hipotireoze. Ukoliko nije možete prekinutu terapiju, nema nikakvog efekta na čvoriće u štitastoj žlezdi. Jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. O samoj operaciji najbolje je da porazgovarate sa hirurgom. Za sada ultzrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović