Postovani radila sam ultrazvuk stitaste zlezde jer sam jednom odradila hovmone t3 i tsh i bili su malo povecani, ali sam se u to vreme nervirala puno, posle nekoliko mes odradila opet te iste i bili su normalne vrednosti. Da bi vidla sta kaze uz uplasila sam se da mi nesto nije sa s. Zlezdom uredu sledi izvestaj uz stitasta zlezde je u celini uvecana i hipoehogenija. Sa desne strane uocava se izoehogena ovalna i jasno ogranicena promena velicine oko 16mm a sa leve heterogena velicine 23mm. Pomozite mi molim vas i reci te sta mi je da li je opasno i sta dalje, koje analize bi trebala da odradim i da li je to izlecljivo i opasno. . . Pomozite uplasena i tuzna: ( (

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Kod vas se radi o polinodoznoj strumi, odnosno o postojanju više nodusa, čvorova u režnjevima štitaste žlezde. Kako su hormoni u granicama normale nema potrebe za medikamentoznom terapijom. Jedino rešenje za vaše nodus eje hirurška intervencija. Konsultujte hirurga.
      ass. Dr milena velojić golubović