Cistoloski nalaz: u punktatu stitaste zlezde se nalazi velika kolicina koagulisanog inaktivnog koloida, brojni eritrociti i pojedinacne pravilne folikularne celije sa umereno obilnom citoplazmom i tamnim, pravilno centralno postavljenim jedrima bez mitoza. Dijagnoza: struma colloides cystica glandulae thyreoideae. Da li je potrebna terapija ili neka druga intervencija?

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #46421

    • U analiziranom punktatu nalazi se mala kolicina koloida, brojni eritrociti, malobrojni makrofagi i hemosiderofagi, umereno brojne folikulske celije, grupisane u trabakule i sfericne klastere, pojedine sa minimalnim znacima citiloske atipije. Ovo je nalaz citoloski nodusa stitne zlezde. Da li je strasno' zelim operaciju sto pre. Sta da ocekujem? Hvala puno