Postovani imam problem znoje mi se dlanovi, ponekada ubrzan srcani rad, blago povisenu temperaturu 37, 3, i povremeno otecenosti vrata a to prati i povremeno da nemogu da uzdahnem, slab apetit i oduvek sam mrsava a nemogu da se ugojim. Radila sam prosle godine ft4-11, 2 i tsh 1, 6pa sam hela da cujem vase misljenje da li su ove tegobe zbog stitne zlezde i da li bi trebalo da uradim ultra zvuk stitne zlezde i da dodam da vrucine mnogo lose podnosim.

    Odgovoreno: 25. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti hormona koje navodite isključuju mogućnost da štitasta žlezda bude razlog vaših tegoba. Ukoliko se stanje pogoršalo za vreme od kad su analize rađene, ponovite vrednosti hormona. Izmene veličine i građe žlezde bez poremećaja funkcije ne mogu stvarati takve tegobe.
      ass. Dr milena velojić golubović