Sta su olovne sobe i kakav je boravak u njima. Treba da primim terapiju joda pa neznam kako da se ponasam posle terapije. Hitno mi je potreban odgovor. Hvala.

    Odgovoreno: 02. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno govorite o terapijskoj dozi radioaktivnog joda 131 u terapiji nekog oboljenja štitaste žlezde. Pre više decenija su se pacijenti nakon terapije odvajali u posebne prostorije nekoliko dana. Danas se to ne radi, jedino bi trebalo izbegavati bliski kontakt sa decom i trudnicama sledećih 10-15 dana. Ostale aktivnosti bez ograničenja.
      ass. Dr milena velojić golubović