Pitanje za prof. Dr slobodana antića problem: od pre četiri meseca povećana žeđ, buđenje uvek u istom vremenskom intervalu- 06-07h- uz lupanje srca, palpitacije, lučenje znoja na gornjem delu tela i rukama kao i na čelu, promene pritiska u toku dana (od pre par dana manje varijacije pritiska) , koristim lorazepam u toku dana manje od 1mg, pred spavanje 1, 25mg ili više, uzbuđenje povremeno, malaksalost; rezultati analize urina od 12. 11. 09: diureza 3760ml/dan, proteini u urei za 24h-1, 16g, urea klirens 37, 40, kreatinin klirens-85, 40 prethodno uzimani sledeći lekovi: glukozamin hlorid, estrofact e, ginko max i ideos u periodu od prethodnih osam godina niz stresnih situacija- smrt najbližih u porodici (4) , stalna putovanja širom srbije trenutnan status- penzioner od pre 2 meseca pitanje: poštovani dr andrić, možete li mi nešto sugerisati na bazi ovih podataka ili da li mogu doći kod vas na pregled? Napomena: živim i u beogradu unapred zahvalna, ljiljana plašić

    Odgovoreno: 21. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu navedenih podataka ne može se zaključiti da li postoji neki endokrinološki problem, mada su sve navedene analize u granicama normalnih vrednosti, osim proteina u mokraći, tako da najverovatnije ne postoji neki veći problem. Na pregled možete uvek doći.
      ass. Dr milena velojić golubović