Poštovana dr milena velojić golubović dobila sam vaš odgovor i veoma sam vam zahvalna na tome, ali ja imam još mnogo pitanja koja me muče. Ako budete u mogućnosti odgovorite mi molim vas na još neka: da li smem da koristim neke pomoćne supstance pri mršavljenju (tablete za mršavljenje, čajeve, jabukovo sirće i slično) , da li smem sama da menjam dozu leka i šta se događa ako uzmem više leka (ako mi je uz dozu od 0. 75mg tsh 1. 7) , šta će se dogoditi ako uzmem 100mg jer je ovako u tzv. Normali? Da li tada može da mi se pogorša stanje? I još jedno: da li smem da vam postavljam još pitanja? Unapred vam zahvaljujem!!! Maja n. Cvijetić

    Odgovoreno: 21. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nemam iskustva sa bilo kakvim preparatima za mršavljenje koji se reklamiraju u medijima. Možda se uz dijetu, fizičku aktivnost i neki od registrovanih lekova za lečenje gojaznosti mogu koristiti neki od prirodnih sredstava tipa jabukovog sirćeta i slično koji sigurno ne mogu naškoditi. Što se tiče doze leka sa takvim nalazom tsh možete slobodno povećati dozu na 100mikgr i sami procenite koja vam doza više odgovara, ne može biti nikakvih većih problema. Uvek se radujem novim pitanjima.
      ass. Dr milena velojić golubović