Postovani, imam povisene vrednosti prolaktina, poslednji put-875. 8, u 8h, kasnije 255. 9, u 11h, 375. 8, u 13h. Takodje mi je povisen tsh, 7. 923. Osim njih ostali hormoni su mi u granicama normale. Idem redovno na kontrole kod endokrinologa, ali me zanima, kakve su sanse da ostanem u drugom stanju, s obzirom da sam na internetu citala razna iskustva? Hvala puno na odgvoru

    Odgovoreno: 19. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje lako povišene vrednosti tsh i prolaktina, što bi moglo da se uklopi u dijagnozu subkliničke hipotireoze, odnosno smanjenog rada štitaste vžlezde. Ponovite analize ft3, ft4, tsh i prolaktina i javite se vašem endokrinologu jer ponekad i tako blag poremećaj hormona može praviti probleme sa ostajanjem u drugom stanju.
      ass. Dr milena velojić golubović
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #45647

    • Imam jedan jako veliki problem... Imam 140 kg i da li smem da zatrudnim sa tolikom kilazom, ako uspem uopste da zatrudnim?