Ore godinu dana mi je prolaktin bio preko 3180 dobila sam lek bromokriptin svako vece sam pila dok mi prolaktin pao na 29 bila sam na magnetnoj rezonanci gde su mi utvrdili da imam tumorcic na hipofizi precnika 5 mm molim vas da mi objasnite kakav je ovaj bolest da li mozem da se izlecim i sta su simptomi ako pocne taj tumorcic da raste unapred vam hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Porast prolaktina je najčešće posledica tumora hipofize koji su po pravilu mali, do 8mm, ne rastu i ne stvaraju probleme svojom veličinom. Terapija bromokriptinom je efikasna kako za smanjenje prolaktina tako i za smanjenje, pa i gubitak tumora. Natavite sa terapijom.
      ass. Dr milena velojić golubović