Poštovani, bolujem od hipotireoze koja mi je ustanovljena pre 3 meseca. Tsh je bio 19. 6 a sada posle korišćenja eutirox-a (0. 75mmg) je 1. 7. Problem je u tome što se ja i dalje osećam jako umorno, nervozno i depresivno. Imam i jake bolove u krstima, teško se krećem. Imam i višak kilograma -oko 30. Pušač sam. Imam osmogodišnje hiperaktivno dete zbog koga sam najčesće pod stresom. Interesuje me pošto je sada tsh u normali zašto se ja i dalje osećam loše? Zar organizam ne bi trebao sada da normalno funkcioniše pošto su mu nadoknađeni nedostaci zbog kojih je bio sprečen da troši kalorije i normalno funkcioniše?

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze je jednostavna i efikasna uz odgovarajuću dozu l-tiroksina. Korekcija doze radi se na osnovu kontrole tsh i ft4, ali i na osnovu stanja pacijenta i njegovih tegoba. Možda je potrebno povećati dozu leka. Pokušajte sa dozom od 100mikgr dnevno. Za višak kilograma najvažnija je odgovarajuća dijeta i fizička aktivnost.
      ass. Dr milena velojić golubović