Postovani doktore; moji problemi su sledeci; moje prve menstruacije su bile neredvne, samo 9 god posle rodenja deteta kad sam stavila spiralu bile su redovne al bolne i obilne. Od 35 god. Pocele su da kasne a ja sam se osecala kao u klimaksu. 2001 otkrivaju mi visok prolaktin. Pila sam bromokriptin 2 god. I tad sam dobijala redovno. 2002god. Radim magnetnu rez. Hipofize i imala sam adenom. Medutim on je nestao al i dalje me muce isti problemi prolaktin jekako kad obicno malo uvecan nisam na terapiji hormoni stitne su u redu ali kortizol mi je bio duplo uvecan. Radila sam ga ponovo sa 1mg. Deksamatazona u 23h sam popila i sutradan u 8h sam dala nalaz. Rezultati su pokazali 29pa vas molim dok neposetim svog doktora dami odgovorite jel to uredu i sta dalje. Acthje dobar. Hvala, pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Rezultat deksametazonskog testa je dobar, odnosno postoji značajno smanjenje vrednosti kortizola. Bitamn je i dnevni profil, uradite vrednosti kortizola u jutarnjem i večernjem uzorku. Ukoliko su vrednosti prolaktina i dalje povišene nastavite terapiju bromokriptinom u najmanjoj dozi koja postiže efekat. Terapije se može uzimati godinama.
      ass. Dr milena velojić golubović