Prije 18 meseci na uz mi je otkriveno uvecanje u desnom reznju stitne zlezde, izoehogeni nodus promera 19 mm, sada je nodus veci, promera 27 mm. Za ovo vrijeme nalazi su u granicama normale (zadnji put prije 10 dana: tsh-0, 459 ft3-5, 87 ft4-16, 99 t3-1, 86 t4-123, 8 tg-52, 4 se-10 cea-1, 01 kks-b. O. Subjektivno se dobro osjecam. U martu mi je radjena scintigrafija koja potvrdjuje da ima jasan scintigrafski defekt u vidu "hladnog" polja koji najvjerovatnije odgovara ultrasonografski uocenom nodusu. Nemam nikakvu terapiju. Iako imam bezgranicno povjerenje u moga doktra, volio bih znati js neko strucno misjenje o tome sta mi je ciniti i cemu da se nadam u skorijoj buducnosti.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #45170

    • Danas mi jeradjen eho vrata, dijagnoza, strumadiffisa atoxica eo4o, sijaloadenitis k112gl, suvbmandibularis lat, dex, sijaloitaisis k115, atrophija glandulae salivaris k110 hupothophijo gl, paroitis bill. Lumphadenitis facei, capitis et colli akuta lo40. Molim vas, javite mi dali je ova dijagnoza problematicna i u kojoj meri. Kome da se obratim za brzo reagovanje u smislu lecenja. Hvala.

    • Radila sam ultrazvuk štitne žlezde pa ne zanimaju kakvi su moji rezultati i šta dalje da radim. Desni lobus je promera 15x15mm, levi lobus je promera 15x14mm isthmus je promera 18x3mm.
      Pozdrav

    • Franceska Dugalić 22. 04. 2012.

      Pre tri godine operisana mi je štitna žlezda, dijagnoza struma nodosa non specificata, vec 4 meseca imam iste probleme kao pre operacije stim što sada češće imam nesnosan bol pri gutanju i kad jedem ili pijem, očajna sam. Sta može biti?
      Hvala unapred.
      Franceska.

    • Dobila sam uput za ultrazvuk stitne zlezde jer imam neka zadebljanja na vratu, pa sam dobila rezultate ali ne umem da ih protumacim, pa bih vas molila za pomoc oko tumacenja. Uputna dijagnoza: struma nodosa atoxica, non specificata nalaz: desni lobus je 38, 6 x 16, 3 x 17, 5, a levi 39 x 12, 2 x 18, 8 mm. Sirina istmusa 2, 1 mm, ehostruktura parenhima stitaste zlezde je homogena. Zelela bih da znam sta to sve znaci.
      Unapred hvala.

    • Radjen mi je uz vrata i nalaz glasi: tireoida normalno polozena, nodozdo izmenjena, izohopgenim nodusom u desnom lobusu diajmetra 6, 5x5, 6mm. Lgl jugulodigastricne regije b. O. Dg. Struma nodosa atoxica, non specificata e049 uradjeni hormoni, t4, t3, tsh i oni su u redu.

    • Postovani molim za kometar nalaza uz stitna zlezda normalnog položaja i oblika, homogene ehostrukture sa izoehogenim nodusom koji u centru ima cističnu degeneraciju promera 14x5, 6 mm. Istmus 4, 2 dr 46, 8x22, 5x15. 2 lr49, 4x22. 5x15. 6 dijagnoza struma nodosa atoxica, non specificata e049 hormoni ths t3 t4 u granicama normale veoma sam uplasena. Da li to moze biti rak? Hvala