Postovani doktore, pre mesec dana zbog lupanja u levom uvetu obratila sam se klinici svet sava. Oni su me tamo poslali na skener. Na skeneru je sve bilo u redu osim sto je zapazeno da mi je hipofiza pomerena ma sam poslata ma mr. Na nalazu mr sve je bilo u redu ali napisano je uzgredna dijagnoza empty cella partialis pa ispod dijagnoza empty cella partialis. Neurolog me salje kod endokrinologa a radiolog sa klinike kaze da svaki treci covek ima pomerenu hipofizu. Kod endokrinologa sa radila sledece hormone lth 822, 2 mlu/l, estradiol 530, 6 pmol/l, progesteron 42, 2 nmol/l, kortizol 48 h 456, 7 nmol/l, ft3 15, 3 t3h 1, 5. I on je rekao da svakom mogu svasta da pronadju i da se javljem samo po potrebi. Napominjem da sam dobila leko monopril za pritisak i da sam na eho stitne zlezde ona uvecana do gornje granice. Dobijam menstruaciju svakog meseca imam dva mioma precnika 3 cm i imam 47 godina. Nista mi nije jasno doktori mi kazu da sam za psihijatra a ja sam uplasena da lisam zbog hipofize bolesna ili ne. Koloko i kako je ona poremecena nije ni jednom recju opisano cak je napisano mr glaave u granicama normale. Hvala.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #45158

    • Poštovani doktore, u julu 2008 god na ultrazvuku su vidjeni nodusi 11x11mm levo. Tada sam imala 2 meseca nesnosni suvi kašalj sa spazmom i gušenjam. Već posle 6 meseci na uz. Vide se sitni nodusi u oba lobusa lateralno 4x3. . A u donjem delu, gornji 7x4mm i donji 8x4 a u desnom 5x3. Na poslednjem uz. Posle 6 meseci nadjeni su na levoj strani 2 manja koloidna nodusa od 2mm i 3 mm a put kaudalno nekoliko nodusa promera 17x8mm izdvajaju se 9x5mm i 8x4heterogene delom koloidne strukture u celini hipoehogeni, rubne vaskularizacije. Hormonska slika t4=111, 2; tsn=1, 3; masoće hol. 6, 9; ldl 4, 5; hdl 1, 24trgl 2, 2 dg. Struma polinodosa euhyeosis, od lekova pijem ujutro i uveče 25mg presolola i pravacor koji mi ne odgovara, pa ga i ne pijem. Simptome koje imam sukašljucanje, naročito ujutrokad se probudim, zujanje u levom uhu, opadanje kose, mnogo spavam pritisak mali, često se zagrcnem od tečnosti i jedva dodjem do vazduha, znoje mi se jako ledja. Šta mi predlažete želim vaše cenjeno mišljenje i šta dalje, unapred veliko hvala na savetu,