Postovani. . . . Imam 30 godina i pre godinu sam shvatila da imam problrm sa stitnom zlezdom. . Pocela je da me boli i ukazala se mala izraslina u narodu poznata kao gusa, pa me zanima imali kakav lek na prirodnoj bazi da se ukloni, tj. Da se ne vidi i da ne raste vise. . Molim vas odgovor unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je prvo postaviti dijagnozu. Uradite ultrazvučni pregled štitaste žlezde i tireoidne hormone ft3, ft4 i tsh. Ukoliko postoji izmena funkcije ona se mora lečiti. Ukoliko je funkcija u redu nema potrebe za medikamentoznom terapija. Kod velikih uvećanja i nodusa štitaste žlezde jedino definmitivno rešenje je hirurška intervencija. Dotle ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović