Imam 53 godine i vec 11 godina bolujem od stitne zlijezde. Poslednje nalaze sam radila 07. 11. 2009 godine u podgorici u klinici filipovic. Nalaz iz klinike glasi "sitna zlijezda je asimetricna na racun desnog reznja, koji je voluminozniji, inhomogeniji. U desnom e ureznju, ventralno veci inhomogeni, oredominantno hiperehogeni nodus, neprsvilnog izgleda prema zadnjoj ivici sa dva nadovezana manja nodusa te cini nepravilnu cjelinu i velicine je aproksimativno 19x17 mm. Na lijevom reznju u samom korjenu istmusa manji ovalnog oblika, hipoehogene strukture u poprecnom presjeku velicine 5 mm. Tsh: 2, 136 ft3: 4, 22 ft4: 16, 25 antitpo: 259, 5 antitg: 79, 4 molim vas da mi odgovorite i objesnite sta je najbolje uraditi za moju dijagnozu?

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje nodusi štitaste žlezde koji su relativno česti kod žena. Kako su vrednosti hormona u granicama normale nema potrebe, a ni mogućnosti za medikamentoznim lečenjem. Jedino definitivno rešenje nodusa je hirurška intervencija. Dotle ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. Dr milena velojić golubović