Molim vas najljubaznije da mi odgovorite kakva su saznanja u vezi imunizacije od obicnog gripa i vakcine h1n1 tj. Kako one uticu kod autoimune bolesti hashimoto thyroiditis. Pitanje postavljam iz sledeceg razoga, kada sam pre 5 godina primila vakcinu protiv sezonskog gripa, posle 2 meseca sam po prvi put i dobila grip, a nakon njega hypertireozu tj. Konstatovan je hashimoto. Od tada se ne vakcinisem, povremeno idem u hyper. . I to regulisem odmaranjem, izbegavanjem stresa lekovima za opustanje, sto se ispostavilo kao jedino ispravno ali na duge staze, jer svako uvodjenje leka je odvodilo u drugu krajnost i to veoma brzo. Moj hormonalni status je trenutno u redu, medjutim citav niz godina imam dilemu oko imunizacije zbog slucaja koji sam imala. Molim vas da mi odgovorite kakva su vasa stucna saznanja. Srdacan pozdrav!

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.

Komentari na pitanje: #44907

    • Postovana doktorka, ali kako bi vakcina uticala na moja antitela koja su uvek povisena, imate li vi neka saznanja o tome? Moj uvodni deo pitanja je u sustini ono sto mene muci. Sada se na sve strane govori da mnoge autoimune bolesti su i prouzrokovane vakcinama. Ako mozete, molim vas da mi odgovorite, ostalo o svojoj bolesti znam. Pozdrav!