Postovani u maju mesecu mi je konstatovana hiperaktivna stitna zlezda. Od tada sam uzimam tapazole 10 mg, tri puta na dan. Rezultati su slabo vidljivi, skoro da se nista ne menja. Tsh =< 0. 01, t4=32. , t3 =16. 4 napominjem da pijem i tablete za srce, zbog ubrzanog rada srca. I to je jedini simptom koji imam i koji osecam. Interesira me da li treba da uradim jos neku analizu sem krvi, napominjem da nisam jos bila kod kardiologa. Hvala

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se koriguje terapija, eventualno promeni lek, i ako se zaključi da se lekovima ne postiže stabilna remisija bolesti razmisliti o drugim načinima lečenja, hirurška intervencija ili terapijska doza j131. Navedeni rezultati govore da lekovi ne postižu željeni efekat. Obratite se vašem endokrinologu radi konačne odluke o daljem lečenju.
      ass. Dr milena velojić golubović