Postovani, imam problema sa prekomjernom tjelesnom tezinom, visoka sam oko 179cm a imam 93kg, i htjela bi smanjiti te kilograme. . . Pokusala sam sa raznim dijetama ali nijedna nije urodila plodom jer su se izgubljeni kilogrami vrlo brzo vratili. . . Pa me zanima jeli postoje neki lijekovi koji mogu smanjiti osjećaj gladi ili neke slicne metode koje mi nece stetit zdravlju jer bih stvarno zeljela da pobjedim te kilograme i napon ih se rijesim jer mi stvaraju problem. . . Zahvalna

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Osnovni način i uslov za redukciju telesne težine je odgovarajuća dijeta, to jest smanjenje kalorijskog unosa i povećanje fizičke aktivnosti. Kod nas postoje dva registrovana leka za lečenje gojaznosti, xenical i reductil, oba su efikasna ali se moraju uzimati pod nadzorom lekara.
      ass. Dr milena velojić golubović