Interesuje me da li hormon tsh koji mi je 0, 109 ima veze sa visokim secerom u krvi? I da li lek amaryl moze da se pije posle uzine, a ne posle dorucka jer je jutarnji secer izmedju 2-3. Terapija za secer mi je lantus 22i. J ujutru pre dorucka, amaryl 2mg ujutru, glucophage 1000+0+1000mg, eutirox 75mg. Takvom terapijom mi je hba1c 9, 5. Treba mi misljenje specijaliste endokrinologije. Hvala u napred, pozdrav

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da vam uz takvu terapiju insulinom i glukofažom amaril i nije potrteban. Ako ga pijete trebalo bi da se pije pre doručka. Vrednosti tsh zavise pre svega od doze eutiroksa, ali i glukofaž dovodi do njegove redukcije. Ukoliko su vrednosti ft4 i ft3 u granicama normale nastavite sa istom dozom eutiroksa.
      ass. Dr milena velojić golubović