Postovani na vratu sam napipala zadebljanje javila sam se doktoru poste prakse koji me je poslao kod specijaliste. Dijagnoza nakon ultrazvuka je struma nodosa partim cystica, nalaz krvi i rad stitne zlezde ja dobar ali mene zanima tacno objasnjenje moje dijagnoze i neki saveti u vezi toga. Unaored zahvalna.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Nodusi štitaste žlezde su relativno česti kod žena. Ukoliko su vrednosti hormona u redu i sam nodus ne stvara probleme svojom veličinom obično se kontroliše 1-2 puta godišnje. Nema mogućnosti za lečenje nodusa lekovima i jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Nema bilo kakvih preporuka i ograničenja u svakodnevnim aktivnostima.
      ass. Dr milena velojić golubović