Postovanj dr,. Imam 28god. Imam jednog sina koji je sedam god. Moj problem je posle porodjaja sina eto sedam god. Nemam menstruaciju, bila sam teska 76kg za vreme trudnoce, posle porodjaja 66kg pa sam posle porodjaja prestala menstruacija da imam pa sam se naglo ugojila, sada imam 142kg, cesto imam bolova u stomaku osecam cesto vrucinu, mucninu, vrtoglavicu. Obratila sam se lekaru ovde u svedskoj, pre cetiri god. Rekli su mi da je moj problem (menstruacija) nastao od stresa, a sada mi govore da je od kilaze. Sve preglede sam imala i kazu da je sve normalno. Dal. I su mi neke tablete za dobijanje menstruacije koje se zovu ´´prov´´ (pije se redovno 10 dana i tek posle 10 dana dobija se menstruaciju) nisu mi pomogle dovoljne te tablete, dobijavala sam tri dana samo i od njih sam dobila lupanje srca pa sam prestala da ih pijem. Molim vas odgovorite mi sta vi mislite u cemu je moj problem,

    Odgovoreno: 12. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Najčešći razlog gojaznosti je preterana ishrana i nedovoljna fizička gojaznost. Kako je kod vas pre gojaznosti došlo do poremećaja menstrualnog ciklusa ima opravdanja za detaljno endokrinološko ispitivanje. Uradite hormone hipofize, nadbubrega, štitaste i polnih žlezdi. Ipak je neophodna i odgovarajuća redukciona dijeta.
      ass. Dr milena velojić gloubović