Bolovala sam od poremecaja hormona stitne zlezde, hipertiroze i pila 2 god propirtiuracil ali bez ikakvih pomaka, za dve godine sam imala razne simptome poput jakog lupanja srca, mrsavljenja, tremor ruku, gusenja, znojenja, nervoze, redovno sam odlazila na sve kontrole i sve sto mi je bilo receno sam ispostovala ali rezultati uvek isti. Prestala sam da pijem lek i pila bromazepam po potrebi, medjutim pocela sam polako da upadam u depresiju jer sam imala jake telesne simptome koje nisam mogla da shvatim. Po preporuci lekara psihijatra pocela sam da pijem ksalol 2. 0. 5 mg i stanje je bilo isto cak i gore. Otisla sam kod endokrinologa po uput za hormone i uradila hormone i u soku rezultati bez ikakve terapije su bili skroz u slici hipotiroze gde nisam mogla da verujem. Ukljucen mi je letroks 1 tab dnevno i sad je vracam na normalu. . . Nijemi jasno cas pijem za visoke hormone cas za niske, dali uopste treba piti lekove kad opet posle svega neznam sta je istina. Mislim da ksalol mi je doprineo da odem u drugu krajnost i to samo za mesec dana koriscenja. Redovno idem na kontrole, cas je zlezda normalna cas hipo cas hiper dali uopste mozete da mi kazete sta da radim. Sada pijem letroks a bojim se da uopste nije mozda ni trebao da se ukljuci u terapiju. Svaki put kad dam krv rezultati su razliciti dali sa lekom dali bez leka. Neznam sta da radim. +nemam nikakve simptome stitne zlezde, cvorove i ostalo. Dali sme letroks da se prekine naravno sa dogovorom lekara i po prestanku leka sta mogu da ocekujem. I pitala bih sta ako sam dve godine pila letroks a za to nije imalo razloga uopste. Lekar po rezultatu krvi daje terapiju a moji rezultati su nepredvidivi ali to niko negleda. Najbitnije pitanje sa prestankom letroksa dali nece doci do pojave neke bolesti bilo koje vrste ili sa njegovim uzimanjem. Poz

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Povećana funkcija štitaste žlezde relativno često ima svoj prirodan tok a i zbog same terapije da pređe u hipertireozu, grubo rečene žlezda sagori. Tada je neophodna nadoknada hormona nekim od preparata l-tiroksina, letrox, euthyrox, i terapija je doživotna. Sami kažete da se nakon ukljičivanja letroxa bolkje osećate. Uz odgovarajuću dozu leka vi ste praktično zdrava osoba bez ikakavih ograničenja u svakodnevnom životu. Što se tiče laboratorijskih rezultata koji su ponekad potpuno različiti problem je uglavnom u laboratorijama, pogotovu u vrednostima tsh.
      ass. Dr milena velojić golubović