Postovanje! Mislim (to ja mislim) da konstantno imam manjak tecnosti u organizmu, ako pijem vise vode, vise i izlucujem. Ponekad mi jagodice na prstima ujutro budu onako suve (kad se pipnu ono ostane udubljenje) . Ne znam kako da resim taj problem. Analize sve i krvi i urina su mi uredne. Pijem ponekad i preko tri litra vode dnevno ali je isto. Nakon duzeg perioda konzumiranja vode preko tri litre stanje se malo popravi ali opet se vrati na staro. Ponekad mi i padne pritisak ali to je retko, jednom u 6 meseci. S postovanjem ivan stojanovic

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovani,
      Dnevne potrebe za tečnošću su oko 2-3 litra. Bitan je odnos gubitka i unosa. U gubitke treba uračutati i oko 300-500ml koji se gube disanjem i stolicom. Količine koje navodite ne bude sumnju da postoji neki endokrinološki problem, na primer nedostatak antidiuretskog hormona kada se mnogo mokri nevezano za unos, i do 10 litara.
      ass. Dr milena velojić golubović