Poštovani, tijekom trudnoće, (2004) , dobila sam 40 kilograna. Nakon nekoliko godina uvjeravanja da nešto nije u redu 2007. Godine operirala sam papilarni karcinom štitnjače te mi dijagnosticiran hašimoto. Iste godine imala sam i operaciju melanoma. Trenutno je moj najveći problem višak kilograma. Probala sam nekoliko dijeta no kilogrami se uporno vraćaju. Trenutno pijem euthyrox 150. Trenutno na visinu od 164cm imam 110 kilograma i polako padam, ponovo, u depresiju. Hvala

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Rešenje gojaznosti nije samo u dobrom lečenje hipotireoze već pre svega u odgovarajućoj dijeti i eventualnoj upotrebi lekova za lečenje gojaznosti, xenical, reductil. Obratite se nekom od savetovališta ili dispanzera za gojaznost radi određivanja odgovarajuće dijete, fizičke aktivnosti i saveta oko upotrebe lekova.
      ass. Dr milena velojić golubović