Postovani, molim za vase misljenje o ultrazvucnom nalazu stitne zlezde: stitasta zlezda uvecana, desni lobus 29mm, levi 27mm, istmus 6mm. Prisutna je difuzna narusenost uredne ehostrukture, reznjevite strukture, nehomogene gradje. Na kolor dopler pregledu prisutna pojacana vaskularizacija, difuzno, u stitastoj zlezdi. Nalaz hormona: t3: 2, 2 (1, 2-3, 0) , t4: 74, 0 (55-165) , tsh: 7, 7 (0, 17-4, 05) . Javila sam se lekaru zbog probadanja u grudima, gde je iskljuceno da je kardioloske prirode. Pri tom imam neredovne menstruacije od samog pocetka. . Izostajale su 3, 4, 5 do 6 meseci. . Pila sam diane 35 godinu dana, i nakon prestanka sa pilulama nisam dobila 8 meseci. Unaped hvala!

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu navedenih rezultata radi se o subkliničkoj hipotireozi koja obično ne stvara tegobe i ne leči se. Ipak se mogu uzeti manje doze preparata l-tiroksin, možda se nakon toga budete bolje osećali. Obratite se vašem endokrinologu radi procene potrebe terapije.
      ass. Dr milena velojić golubović