Postovani, javljam vam se u nadi da cete mi odgovoriti na moje rezultate hormona. 6 dan menstruacije sam vadila iz krvi sljedece hormone i rezultai su: fsh: 42, 3 lh: 32, 3 estradiol: 170 progesteron: 4, 9 prolaktin: 280 testosteron: 1, 9 kortizol: 364 molim vas odgovor na moje hormone. Hvala vam unaprijed na vasem odgovoru. Veliki pozdrav

    Odgovoreno: 31. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Da bi se stekla potpuna slika funkcije hipofize i gonada potrebno je uraditi hormone u najmanje tri uzorka u toku ciklusa, na početku, u sredini i na kraju. Kortizol odrediti u dva uzorka u toku dana ujutru i uveče. Navedene vrednosti su uglavnom u granicama normale.
      ass. Dr milena velojić golubović