Pre 30-ak godina sam pila lekove za hipertireozu, sin. Tahikardiju. . . Vremenom, simptomi su prestali, nisam dugo kontrolisala nista do klimaksa. Sada imam vise problema (pospanost, vrtoglavicu, mucninu, oticanje lica iruku. . .) lab. Rezultati su u ref. Vrednostima sem ast51 (ref. V 0-40) , alt 68 (ref. V. 0-40) , crp 2, 5 (ref. V. 0-2) a freet4 10, 6 (ref. V. 10, 3-24, 4) i tsh 3. 30 uiu/ml. Molim komentar dok ne stignem do specijalista, sve zakazano za kraj novembra (ultra zvuk, neuropsihijatar, neurolog. . .) hvala

    Odgovoreno: 02. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Navedene vrednosti hormona su praktično u granicama normalnih vrednosti, tako da se vaše smetnje ne mogu objasniti izmenjenom funkcijom žlezde. Ostali donekle uvećani rezultati mogu biti posledica neke skorije virusne infekcije i zaslužuju samo kontrolu za mesec dana.
      ass. Dr milena velojić golubović